Sdružení vyhlásilo soutěž SCHOOL FRIENDLY pro firmy, které spolupracují se školami

20.02.2017

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje vyhlašuje soutěž SCHOOL FRIENDLY, v níž ocení firmy a podniky, které spolupracují s různými typy škol v kraji od mateřských po vysoké. Podmínky a kritéria soutěže i přihlášku najdou zájemci na webových stránkách – schoolfriendly.zombeek.cz , které 20. 2. Sdružení spustilo.

„Tímto projektem chceme přispět mimo jiné k řešení problému s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců, o kterém se již dlouho hovoří, a podpořit efektivní spolupráci škol, žáků, studentů a budoucích zaměstnavatelů napříč obory, především ale motivovat zájem dětí o technické vzdělávání a pomoci tak tomu, aby žáci a studenti při vstupu na trh práce byli co nejlépe připraveni,“ uvedl ředitel Sdružení Radúz Mácha.

Sdružení společně s vládním zmocněncem pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj Jiřím Ciencialou tak vybere firmy, které propojují, sdílejí a posunují dále spolupráci zaměstnavatelů a škol, ukazují cestu, inspirují, motivují a pomáhají měnit myšlení. Firmy a podniky, které se do soutěže přihlásí a splní všechny podmínky a kritéria soutěže, organizátoři potom ocení na slavnostním společenském galavečeru Region pro sebe v prosinci letošního roku. „Ocenění dostanou účastníci soutěže v několika kategoriích. Bude se například posuzovat forma spolupráce firem se školami i počet typů škol, se kterými podniky navázali spolupráci,“ vysvětlil Radúz Mácha s tím, že již nyní Sdružení zaznamenalo, že mezi podniky bude o soutěž zájem.

Partnerem soutěže je kromě vládního zmocněnce Jiřího Ciencialy, který převzal záštitu, také Moravskoslezský kraj, MSPakt, VŠB-TU Ostrava a AHOL Střední odborná škola.

Zpracovala:

Karin Pelikánová, mediální zástupce Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje